Kelio sąnario artrozė: artrozės pasireiškimai ir gydymas

Kelio sąnario artrozė arba gonartrozė – tai liga, kuri dažnai pasireiškia vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, pasireiškianti degeneraciniais-distrofiniais kelio sąnario kremzlinio audinio pakitimais. Jauname amžiuje tokia patologija taip pat gali atsirasti, ypač tarp žmonių, kurie profesionaliai užsiima sportu. Gonartrozė yra lėtinė, palaipsniui progresuojanti. Ilgainiui, nesant reikiamo gydymo, ši liga gali sukelti negalią. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelio sąnario osteoartrito pasireiškimus ir gydymą.

Kaip pasireiškia kelio sąnario artrozė

kelio skausmas dėl artrito

Gonartrozė, kaip jau minėjome, palaipsniui progresuoja.

Pradinėse šios ligos stadijose pacientas nerimauja dėl nedidelio kelio skausmo, kurį sustiprina ilgalaikis fizinis krūvis, pavyzdžiui, lipant laiptais. Sergantis žmogus gali rodyti kelio sąnario sustingimą, skausmo atsiradimą vaikščiojimo pradžioje po ilgo buvimo nejudančioje padėtyje.

Kelio sąnario artrozė pradinėse stadijose nėra lydima jokių išorinių pakitimų pažeistoje vietoje. Kai kurie pacientai skundžiasi nedideliu kelio patinimu. Be to, kartais ši liga gali komplikuotis antriniu sinovijos membranos uždegimu. Tokiu atveju sąnario ertmėje kaupiasi skystis ir sąnario tūris gerokai padidėja.

Kai liga progresuoja, skausmo sindromas tampa ryškesnis. Jis pradeda atsirasti net esant nedideliam fiziniam krūviui, išnyksta pailsėjus. Laikui bėgant skausmas tampa beveik pastovus, trikdantis ne tik judant, bet ir ramybėje.

Yra skundų dėl reikšmingo motorinės veiklos apribojimo sąnaryje. Judant girdisi šiurkštus traškėjimas. Vėlesnėse ligos stadijose kelio sąnarys deformuojasi, dar labiau riboja judėjimą.

Pagrindiniai gonartrozės gydymo metodai

Gonartrozės gydymas prasideda konservatyvia terapija.

Pirmiausia reikėtų vengti per didelio sąnario apkrovimo, stengtis mažiau vaikščioti, jei reikia, naudoti specialias ortopedines priemones, pavyzdžiui, ortozes.

Iš vaistų skausmui malšinti naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU). Jei NVNU nedavė laukiamo poveikio, gliukokortikosteroidai gali būti skiriami į sąnarį.

Be to, gerai pasiteisino hialurono rūgšties injekcija į sąnarį. 2017 m. Medicinos universiteto mokslininkai paskelbė straipsnį, kuriame buvo nustatyta, kad skausmo stiprumo sumažėjimas ir sąnarių funkcijos pagerėjimas su hialurono rūgšties injekcija į sąnarį prilygsta NVNU vartojimui, tačiau vietinis poveikis yra geresnis. ir neturi sisteminio poveikio.

Gydymo planas taip pat apima:

  • chondroprotektoriai;
  • Gydomoji gimnastika;
  • Fizioterapinės procedūros, pavyzdžiui, UHF terapija.

Atminkite, kad bet kokį vaistą galima vartoti tik pagal gydytojo nurodymus.

Pažangiais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos, kuri reiškia, kad pažeisti sąnariniai paviršiai pakeičiami dirbtiniais implantais.