Artrozė yra ne liga, o gyvenimo būdas

Pirmiausia, nedidelis nemalonus faktas: nusidėvėjimas, kremzlių retėjimas sąnariuose yra neatsiejama senėjimo programos dalis, būdinga mūsų organizmui.artrozės stadijosKremzlės, kuri praktiškai neturi savo kraujagyslių, pasiūla pablogėja gyvenimo metu, ir tai tampa kliūtimi normaliam sąnarių funkcionavimui. Tiesą sakant, tai yra artrozė - liga, kurios metu raiščių kremzlės ir skaidulos plonėja, o jei kalbėsime apie kelio sąnarius, taip pat ir meniskus. Šis negalavimas galėtų būti laikomas pagyvenusių žmonių liga, jei šiuolaikiniai žmonės, to nežinodami, nesunaikino sąnarių anksčiau laiko. Kartais būna taip, kad artrozės požymiai nustatomi net paaugliams.

Artrozė galėtų būti laikoma pagyvenusių žmonių liga, jei šiuolaikiniai žmonės, patys to nežinodami, nesunaikino sąnarių anksčiau laiko

„Kremzlės, kaip ir kiti kūno audiniai, maitinamos per kraują. Mažais indais maistinės medžiagos patenka į sąnario sritį. Ir štai kas įdomu: kai judame, 4-5 iš 5 kapiliarų atlieka savo funkcijas. O kai sąnarys yra ramybės būsenoje, yra tik 1-2 kapiliarai, tai yra, kol mūsų sąnariai yra nejudrūs, mityba sumažėja 3-4 kartus ".

Vadinasi, viena pagrindinių dar ne senų žmonių artrozės vystymosi priežasčių yra sėdimas gyvenimo būdas: darbas biure prie kompiuterio, vairavimas automobiliu, poilsis namuose ant sofos. Be to, sąnario mitybą veikia šaltis ir drėgmė, kraujagyslių ligos, padidėjęs kraujo klampumas ir antsvoris.

„Dažnai sakoma, kad plokščios pėdos veda į artrozę. Tai nėra visiškai tiesa. Plokštos pėdos nėra tiesioginė šios ligos priežastis, ją galima laikyti tik predisponuojančiu veiksniu. Kitas dalykas yra įdomesnis. Dažnai artrozė išsivysto žmonėms, kurie, atrodo, bando stebėti savo sveikatą. Pavyzdžiui, jie eina į fitneso centrus. Sporto salėje jie aktyviai mokosi po dvi tris valandas porą kartų per savaitę. Tai naudinga širdžiai, bet ne sąnariams, kurie yra perkrauti. Tas pats pasakytina ir apie bėgimą. Tai įprotis, tačiau reikia pasirinkti tinkamus bėgimo batelius - specialius, ypač bėgimui, su gera amortizacija kulno srityje ".

Be to, žmonės dažnai kreipiasi į ortopedą po dietos, kai skauda sąnarius. Atrodo, kad svoris sumažėjo, svoris sumažėjo, sąnariai turėtų būti „laimingi", bet jiems skauda. Reikalas tas, kad dietos metu jie negavo svarbių maistinių medžiagų, būtinų nuolatiniam atsinaujinimui, įskaitant riebalus, kurių dažnai stengiasi atsisakyti metant svorį.

Osteoartritą taip pat gali sukelti sąnarių sužalojimai, ypač lūžiai. Praėjus kuriam laikui po traumos, gali atsirasti sąnarių skausmas - tai vadinamoji potrauminė artrozė.

„Geriausias būdas palaikyti sąnarius yra reguliarus, ramus fizinis krūvis, atliekant didelės amplitudės sąnarių judesius ir gerą mitybą. Jei jau sergate artroze, tuomet apie leistiną fizinį krūvį reikia pasitarti su traumatologu ".

Pažeistos kremzlės atstatyti negalima, tačiau judėti galima be skausmo.

Pagrindinis dalykas yra užkirsti kelią recidyvui.

Osteoartritas gali išsivystyti beveik visuose sąnariuose. Pavyzdžiui, avint aukštakulnius batus, susidėvės mažų pėdos sąnarių, ypač didžiojo piršto, kremzlės. Bet dažniau pacientai kreipiasi į gydytoją su skundais dėl didelių sąnarių - peties ir kelio - skausmo.

„Liga be simptomų gali išsivystyti 10 ar 20 metų. Kartais jį įmanoma nustatyti dar neprasidėjus uždegimui - atliekant medicininius tyrimus ar atliekant tyrimus, susijusius su kitomis problemomis ", - sako traumatologas.

Pirmieji artrozės požymiai, kuriuos pacientai pradeda jausti, yra sąnario sustingimas po ilgo poilsio, sąnarių patinimas; jei liga išsivysto pečiuose, tada sunku pasiekti ranka į apatinę nugaros dalį, nugarą, jei kojose skauda leidžiantis laiptais, atsiranda šlubavimas, atstumas, kurį žmogus nueina be diskomforto, palaipsniui mažėja . Jei sąnariai pradeda skaudėti net ramybės būsenoje, tai jau rodo didelį patologinio proceso sunkumą, kai iš kremzlės beveik nieko nelieka. Paprastai šiuo metu pacientai kreipiasi pagalbos į gydytojus.

Geriausias būdas palaikyti sąnarius yra reguliarus, ramus fizinis krūvis ir gera mityba.

„Visų pirma, uždegimą mažiname skiriant vaistus ir ribojant krūvį, sumažinant skausmą sąnario srityje. Aštrus skausmas praeina per pirmąsias 1-2 savaites. Bet tada būtina tęsti aktyvų gydymą, kuris paprastai trunka apie 1-2 mėnesius. Pagrindinis uždavinys yra sustabdyti sąnarių sunaikinimo procesą ir užkirsti kelią atkryčiui. Kremzlės negalima atkurti, susikaupti, tačiau įmanoma pasiekti stabilią remisiją, tada bus galima gyventi su artroze, tai yra daugelį metų į priekį judėti be skausmo ir nepatogumų. Svarbu tik stebėti motorinį režimą, valgyti teisingai ir neperšalti. Savo pacientams dažnai paaiškinu, kad artrozė yra ne liga, o gyvenimo būdas ".

Šiuolaikinė įranga EMS klinikoje leidžia greitai ir tiksliai įvertinti, kas vyksta su sąnariais. Norint įvertinti kremzlės būklę, profilaktikos tikslais galima kreiptis į ortopedą traumatologą, atlikti laboratorinę diagnostiką, atlikti sąnario rentgeno ir ultragarsą. O skausmo atveju šie tyrimai yra tiesiog būtini.